راهنمای خرید

نحوه تشخیص هندزفری اصل و تقلبی

تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی

هندزفری یکی از ملزومات اساسی انسان‌های امروزی است. هر فردی که تلفن همراه هوشمند یا تبلت دارد، یک هندزفری بی‌سیم یا سیمی را نیز به همراه آن مورد استفاده قرار می‌دهد. خرید این کالا بخش قابل توجهی از تقاضای لوازم جانبی کالای دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد، در نتیجه لازم است تا مصرف‌کنندگان با نحوه تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی آشنا باشند. با ما در ادامه متن همراه باشید تا نگاهی به نشانه‌های یک هندزفری اصل داشته باشیم.

نحوه تشخیص هندزفری اصل از تقلبی

هندزفری برای سال‌ها یکی از اقلامی بود که همراه تلفن همراه یا تبلت عرضه می‌شد. با این حال طی چند سال گذشته، بسیاری از شرکت‌ها هندزفری را از جعبه محصولات خود حذف کرده‌اند. همزمان با این رویداد، شرکت‌های تخصصی تولید هدفون نیز به ساخت انواع هندزفری روی آورده‌اند. در سوی دیگر نیز بازار انواع هندزفری‌های تقلبی بسیار داغ است. در نتیجه مشتریان بیشتر از هر زمان دیگری به راهکاری برای تشخیص اصل بودن هندزفری نیاز دارند. این روزها برخی فروشگاه‌ها این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند تا قابلیت تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی را داشته باشند. با این حال شناسایی راهکارهای عمومی برای تشخیص اصل بودن هندزفری خالی از لطف نیست. راه های تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی عبارتند از:

هندزفری اصلی در جعبه مخصوص ارائه می‌شود

مهم‌ترین و اساسی‌ترین نشانه تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی، بسته‌بندی است. یک هندزفری اصل فارغ از نوع سازنده و قیمت آن، دارای بسته بندی شیک است و در یک جعبه مقوایی قرار دارد؛ بنابراین هندزفری‌هایی که در یک نایلون زیپ‌دار قرار دارند، بدون شک تقلبی هستند.

هندزفری اصلی در جعبه مخصوص ارائه می‌شود

البته داشتن جعبه لزوما مدرکی برای اصل بودن هندزفری نیست. اگر رنگ‌های جعبه کمرنگ و بی‌کیفیت هستند یا نشانه‌های مربوط با شرکت سازنده روی جعبه درج نشده است، با یک هندزفری تقلبی روبرو هستید. برش خوردگی و نامنظم بودن متون درج شده پشت جعبه‌ها نیز یکی دیگر از راه‌های تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی محسوب می‌شود؛ البته امروزه هندزفری‌ها با بسته‌بندی‌های متفاوت برای بازارهای گوناگون عرضه می‌شوند، بنابراین بسته بندی تنها راه تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی نیست.

لوازم جانبی داخل جعبه را بررسی کنید

یکی دیگر از مشخصه‌های یک هندزفری اصل، ملزوماتی است که همراه آن عرضه می‌شوند و در جعبه آن قرار دارند. هندزفری‌های تفلبی فاقد لوازم جانبی هستند و یا آن‌که لوازم جانبی بی‌کیفیتی در جعبه آن‌ها قرار داده شده است.

بسته به نوع برندی که انتخاب کرده‌اید و هزینه‌ای که بابت آن پرداخت می‌کنید، لوازم جانبی موجود در بسته هندزفری متفاوت خواهد بود. به طور معمول دفترچه‌های راهنما و چند سری گوشی هندزفری در بسته بندی کالای اصل وجود دارد. با این حال برندهای معروف کیف هندزفری و حتی سوکت‌های الکترونیکی را نیز به همراه هندزفری ارائه می‌دهند.

لوازم جانبی داخل جعبه را بررسی کنید

جعبه باید پلمب و بدون ایراد باشد

همان‌طور که در قسمت‌های قبل اشاره شد، بسته بندی یکی از ارکان مهم تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی است. بسته هندزفری علاوه‌بر بهره‌مندی از رنگ اصلی، بایستی سالم و بدون خدشه نیز باشد.

یکی از مرسوم‌ترین راه‌های فروش هندزفری تقلبی به جای هندزفری اصلی، قرار دادن آن در پاکت هندزفری‌های اصلی است، به همین دلیل است که مشاهده جعبه فرسوده و دارای ایراد، راه تشخیص نسخه تقلبی از نسخه اصلی آن است.

هندزفری اصلی بدون ایراد و کاملا سالم عرضه می‌شود

دیگر مشخصه یک هندزفری اصلی، عدم وجود نقص فنی در آن است. هندزفری‌های اصلی توسط شرکت‌های معتبر تولید می‌شوند و شرکت معتبر نیز فارغ از مبدأ برند، اصول کنترل کیفی را در تولیدات خود رعایت می‌کند، به همین دلیل اگر یک هندزفری با ایراد فنی یا ظاهری تولید شود، از فرآیند بسته بندی کنار گذاشته می‌شود. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که هندزفری تقلبی در یک فرآیند استاندارد تولید نمی‌شود و معمولا دارای ایرادات فنی است.

هندزفری اصلی بدون ایراد و کاملا سالم عرضه می‌شود

جزئیات و نوشته‌های روی جعبه را با دقت ببینید

اکنون به سومین راه تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی می‌پردازیم که از طریق بسته بندی آن قابل تشخیص است. تا پیش از این به رنگ و شکل بسته توجه کرده بودیم و اکنون نوبت بررسی نوشته‌های روی بسته‌بندی هندزفری است.

به طور معمول سازندگان اطلاعات اساسی محصول را در قالب چند زبان روی جعبه درج می‌کنند. وجود هولوگرام نیز راه دیگری برای تشخیص اصل بودن هندزفری است. تمامی این علائم و نوشته‌ها بایستی به صورت دقیق و بدون غلط املایی یا خط خوردگی روی جعبه درج شده باشند. برای کسب اطمینان از اینکه یک هندزفری اصل خریده‌اید، می‌توانید بسته بندی کالا را با تصاویر آن در سایت تولیدکننده تطبیق دهید.

به قیمت هندزفری‌ها توجه کنید

یکی از نخستین راه‌های شناسایی هندزفری تقلبی، قیمت بسیار پایین‌تر آن نسبت به نسخه‌های اصلی است. برای مثال، هندزفری و هدفون‌های برند بیتز یا JBL قیمت بالایی دارند؛ بنابراین مشاهده یک هندزفری JBL با قیمت اندک هر خریداری را مشکوک می‌کند.

برای آن‌که از قیمت اصلی محصول خریداری شده مطمئن شوید، نام و مدل هندزفری را در اینترنت جستجو کنید و از قیمت آن به دلار آگاهی یابید. با تبدیل نرخ ارز، برآوردی تقریبی از قیمت هندزفری را به دست خواهید آورد. این کار یکی از چند نحوه تشخیص هندزفری اصل از تقلبی است.

به قیمت هندزفری‌ها توجه کنید

به کیفیت صدا توجه کنید

مشتریان به دنبال خرید هندزفری اصل هستند چون کیفیت صدا برای آن‌ها اهمیت دارد. علت شهرت برندهایی همچون بیتز و JBL نیز کیفیت صدای هدفون و هندزفری آن‌ها است. یقین داشته باشید که برندهای بزرگ و معروف هندزفری بی‌کیفیت را با قیمت بالا به مشتریان نمی‌فروشند؛ بنابراین هر هندزفری که با برند معروف و کیفیت پایین تولید شود، یک جنس تقلبی به حساب می‌آید.

برای آن‌که درک درستی از کیفیت صدای هندزفری اصل داشته باشید، به نمایشگاه‌های تجهیزات دیجیتال مراجعه کنید و تعدادی هدفون و هندزفری با برند معتبر را مورد بررسی قرار دهید، سپس همین کار را برای هندزفری‌های ارزان‌ قیمت و تقلبی انجام دهید. پس از آن به درک درستی برای تشخیص صدای دو نسخه تقلبی و اصلی هندزفری دست خواهید یافت.

به جنس و کیفیت بدنه و سیم‌ها توجه کنید

هندزفری اصل از مواد باکیفیتی ساخته می‌شود و لوگوی آن نیز به صورت کاملا شفاف روی آن درج شده است. هندزفری‌های اصل در برابر فشارها و ناملایمتی‌ها مقاوم هستند و لمس آن‌ها احساس کیفیت را به شما منتقل می‌کند. یک راه برای تشخیص اصل بودن هندزفری، مشاهده تصاویر محصول در سایت تولید کننده و تطبیق آن با نوع جنس بدنه و نوشته‌های روی هندزفری است. این کار به شما کمک می‌کند تا به راحتی هندزفری اصلی را شناسایی کنید.

به جنس و کیفیت بدنه و سیم‌ها توجه کنید

عدم سازگاری در اتصال برای هندزفری‌های بی‌سیم

این روزها هندزفری‌های بی‌سیم به انتخاب نخست بسیاری از کاربران تبدیل شده‌اند. برندهای معروف نیز برای پاسخگویی به نیاز مشتریان، انواع مختلفی از هندزفری‌های بی‌سیم را روانه بازار کرده‌اند. به دلیل فناوری پیچیده‌تر ساخت هندزفری و هدفون‌های بی‌سیم، تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی در آن‌ها ساده‌تر صورت می‌گیرد.

هندزفری‌های بی‌سیم تقلبی علاوه‌بر کیفیت ساخت پایین و بسته بندی معیوب، یک ایراد بزرگ دیگر نیز دارند. آن‌ها به سختی با تلفن همراه یا تبلت مرتبط می‌شوند، چرا که فناوری به کار رفته در ساخت آن‌ها از نوع استاندارد نیست و به همین دلیل پروتکل‌های ارتباطی را به خوبی رعایت نمی‌کنند. در سوی دیگر هندزفری بی‌سیم اصلی به راحتی و بدون تلاش خاصی با تلفن همراه شما مرتبط می‌شود. علاوه بر این موارد اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره خرید هندزفری به دست آورید، می‌توانید مقاله «راهنمای خرید هدفون و هندزفری» را مطالعه کنید.

سوالات متداول

چگونه بدون تست، تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی را انجام دهیم؟

ساده‌ترین راه برای تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی بدون تست، بررسی جعبه محصول است. در صورتی که جعبه با رنگ اصلی تولید شده باشد، فاقد پارگی و آسیب دیدگی باشد و نوشته‌های آن به صورت کاملا شفاف درج شده باشند، احتمالا با یک هندزفری اصلی روبرو هستید.

یک راه مرسوم دیگر برای تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی بدون تست آن، چک کردن شماره سریال ساخت این محصول است. امروزه اکثر تلفن‌های همراه به برنامه‌های اسکن بارکد مجهز هستند و با خواندن بارکد می‌توانید متوجه شوید که هندزفری اصلی است یا خیر. هندزفری‌های تقلبی به داشتن بارکدهای ناخوانا و جعلی معروف هستند.

اختلاف قیمت هندزفری اصلی و تقلبی چقدر است؟

اختلاف قیمت راحت‌ترین راه برای تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی است. قیمت هندزفری‌های اصلی را می‌توانید با جستجو در اینترنت و اخبار به راحتی پیدا کنید. قیمت هندزفری‌های تقلبی مشابه معمولا نصف یا یک سوم هندزفری اصلی است.

قیمت هندزفری‌های تقلبی معمولا نصف یا یک سوم هندزفری اصلی است.

اقلام همراه هندزفری اصلی چه چیزهایی هستند؟

همراه هندزفری اصلی و در جعبه آن تعدادی لوازم جانبی قرار دارد. این قطعات شامل گوشی‌های اضافی در ابعاد متفاوت و دفترچه‌های راهنما هستند.

نتیجه گیری

هندزفری یکی از لوازم جانبی تلفن‌های همراه است که به همراه گارد، گلس و شارژر بخش عظیمی از تجارت این بازار بزرگ را به خود اختصاص داده است. فروش گسترده انواع هندزفری‌های سیمی یا بی‌سیم در جهان، بسیاری از شرکت‌ها و افراد سودجو را وسوسه می‌کند تا با تولید هندزفری‌های تقلبی وارد این بازار شوند. در سوی دیگر سازندگان بزرگ هندزفری و هدفون نیز سعی می‌کنند تا با درج هولوگرام و لوگوهای خاص، شناسایی محصولات خود را برای مشتریان آسان کنند.

با این حال همچنان برخی متقلبان در ساخت هندزفری‌های تقلبی موفق هستند. در حقیقت شباهت بین هندزفری‌های تقلبی و اصلی آن‌قدر زیاد است که گاهی تشخیص هندزفری اصلی از تقلبی برای مشتریان به شدت مشکل می‌شود. پس چنانچه قصد خرید هدفون برای موبایلتان را دارید می‌توانید با مراجعه به صفحه «خرید هدفون و هندزفری» در فروشگاه اینترنتی جانبی ۳۶۰ از قیمت و لیست انواع هدفون گوشی موبایل مطلع شوید. فروشگاه جانبی ۳۶۰ با ارائه ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا، خیال شما را از دسترسی به بهترین و با کیفیت‌ترین مارک‌های هدفون و هندزفری راحت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *