راهنمای خرید

آیا گلس روی تاچ گوشی تاثیر دارد؟

آیا گلس روی تاچ گوشی تاثیر دارد

امروزه تقریبا تمامی افراد برای محافظت از صفحه نمایش گوشی هوشمند خود از انواع گلس محافظ صفحه نمایش استفاده می‌کنند. صفحه نمایش به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای گوشی هوشمند به عنوان یک پل بین کاربر و سیستم عامل تلفن همراه عمل می‌کند و ایجاد هرگونه مشکل و آسیب‌دیدگی در آن می‌تواند منجر به بروز اختلال در استفاده از موبایل شود. به همین دلیل استفاده از انواع محافظ صفحه نمایش برای گوشی هوشمند توصیه می‌شود؛ اما در این بین ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش بیاید که تاثیر گلس بر تاچ گوشی چیست؟!

این مسئله به یکی از دغدغه‌های اصلی استفاده کنندگان از محافظ صفحه نمایش گوشی تبدیل شده است. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که تاثیر گلس روی تاچ صفحه نمایش گوشی چیست مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تاثیر گلس بر تاچ گوشی

طراحی انواع گلس محافظ صفحه نمایش به گونه‌ای است که در صورت وارد شدن ضربه و یا خراش، با جذب کردن ضربه به خود از احتمال ایجاد آسیب در صفحه نمایش جلوگیری شود. یکی از فاکتور‌های تأثیرگذار در میزان قدرت گلس محافظ صفحه نمایش در برابر بروز آسیب‌ها به میزان ضخامت گلس بازمی‌گردد. طبیعتا با افزایش ضخامت گلس محافظ صفحه نمایش، شاهد افزایش مقاومت آن در برابر ضربات وارده خواهیم بود؛ اما این نقطه دقیقا آنجایی است که تاثیر گلس بر تاچ گوشی خودنمایی می‌کند، چرا که با افزایش ضخامت گلس، صفحه نمایش گوشی برای شناسایی حرکات انگشت دست به زحمت می‌افتد.

تاثیر گلس بر تاچ گوشی

معمولا اکثر تولیدکنندگان گلس محافظ صفحه نمایش، طی تجربیات به دست آمده گلس‌هایی با ضخامت مشخص تولید می‌کنند تا خللی در استفاده از صفحه نمایش به وجود نیاید و یا به عبارتی، شاهد ضعیف شدن تاچ گوشی نباشیم. اگر بخواهیم انواع گلس‌های ناشناخته و تقلبی بازار که عموما کاربر را در استفاده از صفحه نمایش گوشی دچار مشکل کرده و کیفیت تاچ و وضوح صفحه نمایش را کاهش می‌دهند فاکتور بگیریم، اکثر برندهای مطرح و شناخته شده بازار با استفاده از انواع استاندارد‌های به دست آمده، گلس‌ها را با ضخامت و استانداردهای از پیش تعیین شده طراحی کرده و می‌سازند تا شاهد عملکرد خوبی از آن‌ها باشیم.

به طور مثال، تاثیر گلس روی تاچ گوشی در گلس‌های ساخت برند لیتو عملا به صفر رسیده و در هنگام استفاده از گوشی شاهد ایجاد هیچ نوع نقصی در عملکرد صفحه نمایش نیستیم، چرا که استاندارد ضخامت ۰٫۲۵ میلی‌متری در تولید این گلس‌ها لحاظ شده است.

تاثیر گلس بر سایر قسمت‌های صفحه نمایش

همانطور که اشاره شد، اکثر برند‌های مطرح با تولید انواع گلس محافظ صفحه نمایش منطبق با استانداردهای موجود موجب شده‌اند تا به طور کلی مشکلی در استفاده از صفحه نمایش وجود نداشته باشد؛ اما روان و بی‌نقص بودن استفاده از صفحه نمایش به همراه گلس تنها مشکل نیست. تعداد زیادی سنسور نیز در گوشی‌های مدرن در زیر و کناره‌های نمایشگر تعبیه شده‌اند که استفاده از گلس‌های غیر استاندارد می‌تواند باعث بروز مشکل در استفاده از آن‌ها شود. به طور مثال، سنسور‌های نور و مجاورت، اکثرا در لبه‌ بالای صفحه نمایش تعبیه می‌شوند و گلس‌هایی با مشکل در طراحی ممکن است عملکرد این سنسورها را محدود کنند.

تاثیر گلس بر سایر قسمت‌های صفحه نمایش

اما امروزه با پیشرفته‌تر شدن گوشی‌ها نیاز به رد شدن سریع از مرحله امنیتی و وارد کردن پسورد گوشی بسیار حس شده است به همین دلیل کمپانی‌های تولید کننده تلفن همراه دست به فراهم کردن سنسور اثر انگشت زده اند تا عملیات ورود به محیط گوشی سریع‌تر شود. با پیشرفت بیشتر صنعت تلفن‌ همراه، کمپانی‌ها اهمیت بیشتری به زیبایی دستگاه‌های خود داده اند تا جایی که سنسور‌ اثر انگشت امروزه در بیشتر مدل‌ها به زیر صفحه نمایش منتقل شده است.

در این قسمت تاثیر گلس بر تاچ گوشی اهمیت خود را بیش‌ از پیش نشان می‌دهد، چرا که حالا علاوه‌بر ایجاد تجربه‌ای روان از کارکرد با تاچ گوشی، باید زمینه را برای فعالیت صحیح سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر نیز فراهم کند. اگر گوشی هوشمند شما از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر استفاده می‌کند، بهتر است در تهیه گلس محافظ صفحه نمایش کمی ظرافت به خرج دهید، چرا که در صورت استفاده از گلس‌های غیر استاندارد ممکن است عملکرد سنسور اثر انگشت را به کلی مختل کند.

کلام پایانی

در انتها باید گفت که تاثیر گلس بر تاچ گوشی موضوعی کاملا روشن و قابل مشاهده است، اما استفاده از انواع گلس محافظت صفحه نمایش به دلیل تاثیر بسیار مثبت آن در محافظت از صفحه نمایش ارزشمند گوشی پیشنهاد می‌شود. از طرفی دیگر امروزه تولید کنندگان محافظ صفحه نمایش با استفاده تکنولوژی‌های موجود، گلس‌های خود را با کمترین ضخامت و بیشترین مقاومت در برابر خراش و ضربه به بازار فروش این محصول تحویل می‌دهند و همین موضوع می‌تواند دلیلی دیگر بر کم بودن تاثیر گلس روی تاچ گوشی باشد.

تاثیر گلس بر تاچ گوشی

در هنگام خرید این دسته از وسایل جانبی تلفن همراه توجه لازم را به برند و کیفیت ساخت گلس داشته باشید، چرا که استفاده از گلس‌های کم کیفیت علاوه بر معایبی مثل ضعیف‌شدن تاچ گوشی و کاهش کیفیت و وضوح تصویر ممکن است تاثیر مشهودی در محافظت از صفحه نمایش گوشی شما نیز نداشته باشند.

فروشگاه جانبی ۳۶۰ با اطلاع از دغدغه کاربران در هنگام خرید انواع گلس برای مدل‌های مختلف گوشی موبایل با همکاری با برندهای مطرح و شناخته شده بازار سعی دارد تا خیال کاربران را از دسترسی به انواع گلس‌های باکیفیت و با اصالت راحت کند. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه «خرید گلس موبایل» در فروشگاه جانبی ۳۶۰ اقدام به بررسی قیمت و خرید انواع گلس محافظ صفحه نمایش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *