راهنمای خرید

راهکارهای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی

از بین بردن حباب زیر گلس گوشی

یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند، استفاده از محافظ صفحه نمایش یا گلس است. گلس گوشی‌های هوشمند از انواع مختلف سرامیکی و یا شیشه‌ای ساخته شده‌اند تا از وارد آمدن آسیب به صفحه نمایش گوشی جلوگیری کنند. گلس‌ها به مرور زمان خط خش می‌گیرند و از زیبایی گوشی شما کم می‌کنند؛ در این بین حباب‌های ایجاد شده در زیر گلس نیز یکی از مشکلاتی است که می‌تواند نمای کلی گوشی موبایل شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب سعی داریم راهکارهایی را برای از بین بردن حباب زیر گلس ارائه دهیم تا در صورت بروز این مشکل نیازی به تعویض گلس نداشته باشید.

چرا زیر گلس گوشی حباب می‌افتد؟

قطعا خرید گلس‌های تقلبی و یا گلس‌های با کیفیت کم یکی از علت‌های حباب گرفتن گلس گوشی است. این گلس‌ها کیفیت چسب ضعیفی دارند و به خوبی بر صفحه گوشی نمی‌نشینند. همچنین برخی گلس‌های ارزان قیمت به دلیل کیفیت ساخت بسیار پایین دارای سطح صیقلی و صاف نیست‌اند و در هنگام نصب به درستی نصب نمی‌شوند. با کلیک بر روی لینک و ورود به صفحه محافظ صفحه گوشی فروشگاه جانبی 360 شما می‌توانید انواع گلس موبایل و محافظ صفحه نمایش را مشاهده و خریداری کنید.

یکی دیگر از دلایل نیز می‌تواند استفاده از قاب‌های محافظ به اصطلاح ۳۶۰ درجه باشد که با ایجاد فشار به اطراف گلس باعث افتادن حباب زیر گلس می‌شود. علاوه‌بر این طریقه نصب ناصحیح و اشتباه نیز می‌تواند موجب ایجاد حباب زیر گلس گوشی شود و از کیفیت آن بکاهد. در هنگام نصب ممکن است در طریقه نصب و یا زاویه نصب گلس اشتباهی رخ دهد و یا با نشستن پرز روی صفحه نمایش موجب ایجاد حباب زیر صفحه گلس شود. در ادامه همراه ما باشید تا راه های از بین بردن حباب زیر گلس را بیشتر توضیح دهیم.

روش‌ های از بین بردن حباب زیر گلس

روش‌ های از بین بردن حباب زیر گلس

بلند کردن گلس و خارج کردن حباب‌ها

اگر به هر دلیلی زیر گلس گوشی حباب افتاد می‌توانید برای از بین بردن حباب زیر گلس با بلند کردن گلس و نصب دوباره آن حباب‌ها را برطرف کنید. البته باید توجه داشته باشید که جنس گلس استفاده شده خوب باشد تا قابلیت نصب دوباره را داشته باشد و در غیر این صورت مجبور به تعویض گلس خواهید شد. نکته قابل توجه در این مورد بلند کردن گلس به احتیاط فراوان است. سعی کنید در هنگام بلند کردن گلس آن را توسط یک تیغه نازک از لبه بلند کنید و تا جایی که می‌توانید فشاری را به گلس وارد نکنید. بعد از خارج کردن حباب‌ها گلس را با استفاده از لبه پهن یک کارت بانکی دوباره نصب کنید.

استفاده از روغن یا مایع UV

مایع UV در اکثر گوشی فروشی‌ها در دسترس است و می‌توانید از آن برای خارج کردن حباب‌ها استفاده کنید. این مایع آسیبی به گوشی وارد نمی‌‌کند و می‌تواند به خروج حباب‌ها کمک کند. در صورتی که به مایع UV دسترسی ندارید می‌توانید روغن زیتون نیز استفاده کنید. برای این کار می‌توانید یک قطره از مایع UV را توسط قطره چکان و یا گوش پاک‌کن به نزدیک قسمتی از گلس که حباب گرفته است بمالید. سپس به کمک یک تیغه می‌توانید گوشه گلس را بلند کنید تا مایع UV به زیر گلس نفوذ کند. حال می‌توانید مثل روش یک با استفاده از یک کارت بانکی و یا حتی انگشتان دست اقدام به چسباندن گلس روی صفحه نمایش بکنید.

از بین بردن پرزهای زیر گلس

یکی دیگر از روش‌ های از بین بردن حباب زیر گلس که به دلیل پرزهای موجود در محیط به وجود می‌آیند استفاده از روش نوار چسب و یا ابزار چسبناک در کیت‌های نصب گلس است. قرار گرفتن پرزها زیر گلس می‌تواند علاوه بر ایجاد حباب زیر گلس ظاهر بسیاری بدی را نیز برای صفحه گوشی ایجاد کند. برای حذف این پرز‌ها می‌توانید بعد از بلند کردن گلس یک تکه نوار چسب را دو انگشت خود حلقه کنید و بدون اینکه انگشتتان با صفحه نمایش برخوردی داشته باشید نوار چسب را با صفحه به آرامی تماس دهید.

استفاده از چسب برای حباب گیری گلس گوشی

با اینکار پرزهای موجود روی صفحه به نوار چسب چسبیده و از آن جدا می‌شود و می‌توانید گلس را از نو نصب کنید. همچنین اگر ذرات پرز و خود گلس چسبیده باشند، می‌توانید با استفاده از یک خلال دندان آن‌ها را جدا کنید. در این موارد سعی کنید از چسب نواری برای از بین بردن ذرات پرز روی خود گلس استفاده نکنید چون می‌تواند موجب ضعیف شدن چسب گلس شود.

کلام آخر

در انتهای مقاله راهکارهای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی باید گفت خرید یک گلس با کیفیت می‌تواند خیال شما را از بابت حباب افتادن زیر گلس راحت کند. گلس‌های با کیفیت موجود در فروشگاه جانبی 360، چسب بادوام و مقاومی دارند و در زمان جدا شدن از صفحه قابلیت نصب دوباره را در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین اگر خودتان توانایی نصب صحیح گلس را ندارید می‌توانید کار نصب را به افرادی که در این زمینه تجربه بالایی دارند بسپارید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *